Δελτίο τύπου Κοπής πίτας Επιτροπής Ισότητας και Europe Direct WRG
![](https://europedirect.pde.gov.gr/wp-content/uploads/2023/02/20230124-ΠΙΤΑ-Europe-direct-επιτροπή-ισότητας-5-1140x641.jpg)
Σε πολύ ζεστό κλίμα τα μέλη της Επιτροπής Ισότητας και τα στελέχη του Europe Direct WRG αντάλλαξαν ευχές για την καινούργια χρονιά στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας που πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα του Περιφερειακού Συμβουλίου της ΠΔΕ την Τρίτη στις 24 Ιανουαρίου στις 11.00 π.μ. Την πίτα έκοψε ο Περιφερειάρχης Νεκτάριος Φαρμάκης και το φλουρί έπεσε στην υπεύθυνη του Europe Direct Μαρία Βουτσινά.
Από την επιτροπή ισότητας ήταν η πρόεδρος Αμαλία Βούλγαρη, η Ευγενία Αρβανίτη, η Άννα Μαρία Ρογδάκη και η Ευτυχία Λαμπροπούλου.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν και τα στελέχη της Διεύθυνσης Παιδείας-Πολιτισμού-Αθλητισμού-Τουρισμού & Απασχόλησης της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας.
![](https://europedirect.pde.gov.gr/wp-content/uploads/2023/02/20230124-ΠΙΤΑ-Europe-direct-επιτροπή-ισότητας-3-691x1024.jpg)
![](https://europedirect.pde.gov.gr/wp-content/uploads/2023/02/20230124-ΠΙΤΑ-Europe-direct-επιτροπή-ισότητας-4-1024x898.jpg)